Warning: get_current_user() has been disabled for security reasons in /home/drsarhad/public_html/wp-content/plugins/wp-letsencrypt-ssl/freemius/includes/class-fs-logger.php on line 89
وایتنینگ | وایتنینگ با لیزر مونالیزا تاچ | جراح و متخصص زنان و زایمان | دکتر مریم سرحدی

وایتنینگ

وایتنینگ

وایتنینگ : یکی از مسائلی که خانم ها به کرات از آن شکایت کرده و برای برطرف کردن آن به پزشک مراجعه می کنند تیرگی و سیاه شدن دستگاه تناسلی شان می باشد.

همزمان با شروع دوران بلوغ و در طی آن به دلیل ایجاد تغییر در هورمون ها علاوه بر رشد موهای زائد در دستگاه تناسلی، رنگ این ناحیه تغییر کرده و تیره تر می شود که موجب ناراحتی بیشتر خانم ها شده و در رابطه زناشویی مشکل ساز می شود.

 

وایتنینگ

 

علت تیره شدن ناحیه تناسلی زنان چیست؟

علل مختلفی موجب تیرگی ناحیه واژن می شوند که عبارتنداز:

  • استفاده از لباس زیر نامناسب: پوشیدن لباس زیرهای تنگ موجب افزایش اصطکاک شده و به همین دلیل ناحیه تناسلی را به محل مناسبی برای رشد میکروب ها تبدیل کرده و به مرور زمان این ناحیه تیره خواهد شد.

بهتر است خانم ها از لباس زیرهای نخی استفاده کنند زیرا استفاده از لباس زیرهای غیرنخی به ویژه لباس هایی که نفت پایه جنس آن ها است و همچنین لباس زیرهایی با رنگ تیره، بر سیاه شدن رنگ ناحیه تناسلی اثرگذارند.

  • استفاده از تیغ و ژیلت: برخی از خانم ها برای اصلاح موهای زائد ناحیه تناسلی خود از ژیلت یا تیغ استفاده می نمایند که استفاده مداوم از آن ها به پوست آسیب رسانده و موجب تیره شدن ناحیه مورد نظر می شود.
  • خشک کردن لباس زیر به شیوه نادرست: بهترین راه برای خشک کردن لباس های زیر، قرار دادن آن ها در معرض نور مستقیم خورشید است. بانوانی که اقدام به خشک کردن لباس زیرهای خود در فضای مرطوب حمام می کنند احتمال بروز عفونت های مختلف در خود را افرایش می دهند که این امر تاثیر بسزایی در تیرگی ناحیه تناسلی دارد.

یکی از مشکلاتی که در نواحی رطوبتی و با محدودیت عبور جریان هوا همچون ناحیه ژنیتال، زیر بغل، کشاله ران و غیره ایجاد شده و رشد می کند، اینترتریگو می باشد که رعایت نکردن نکات بهداشتی می تواند موجب تشدید آن شود.

  • مسائل ارثی: ژنتیک و مسائل ارثی یکی از مهم ترین عواملی است که می تواند موجب ایجاد تیرگی در ناحیه تناسلی شده و هیچ روشی برای جلوگیری از آن وجود ندارد.
  • عدم کارکرد صحیح تیروئید: وجود اختلال و مشکل در صحیح کار کردن تیروئید همچون کم کاری و پرکاری آن در روند تیره شدن پوست موثر می باشد. همچنین باید گفت که تولید بیش از حد ملانین نیز در سیاهی و تیرگی ناحیه تناسلی اثر دارد.

وایتنینگ یا رفع سیاهی و تیرگی واژن با لیزر مونالیزا تاچ

بهترین و کارآمدترین روش برای سفید کردن ناحیه تناسلی استفاده از لیزر مونالیزا می باشد.

در این روش به منظور تحریک بافت واژن و مخاط آن، لیزر CO2  به صورت پالس های خیلی کوچک به عمق و سطح واژن تابانده می شود.

نکته قابل توجه در رابطه با وایتنینگ با لیزر مونالیزا این است که مدت زمان انجام این روش بسیار کوتاه و حدوداً 15 دقیقه بوده و یک روش دائمی است زیرا به موجب آن بافت های تیره برای همیشه از روی پوست حذف خواهند شد.

پاسخ

Call Now Buttonتماس با دکتر