واژینوپلاستی

واژینوپلاستی چیست؟

واژینوپلاستی نوعی جراحی زیبایی مربوط به خانم ها می باشد که بسیاری از افراد اشتیاق انجام آن را داشته و برای انجام آن روانه مطب پزشک و متخصص زنان می شوند. هدف اصلی از انجام واژينوپلاستي از بین بردن حالت افتادگی واژن در اطراف ناحیه واژن و اطراف عضلات کف لگن و همچنین تنگ کردن واژن می باشد.

خانم ها معمولاً به دلیل کاهش وزن بسیار زیاد، افزایش سن یا انجام زایمان های متعدد، شل شدگی واژن را تجربه می کنند. همانطور که گفتیم با انجام واژینوپلاستی می توان تمام نشانه های شل شدگی واژن را به طور کامل از بین برده و رفع کرد.

مهم ترین و شایع ترین دلیلی که خانم ها را برای تنگ کردن واژن شان ترغیب می کند لذت بردن هر چه بیشتر از رابطه جنسی و به عبارت دیگر افزایش رضایت جنسی برای خود و شریک جنسی شان می باشد؛ عضلات واژن قدرت و کنترل خود را در اثر شل شدگی از دست می دهند که این امر در نهایت موجب افزایش قابل توجه قطر واژن می شود.

از دیگر مشکلاتی که در اثر شل شدگی واژن در خانم ها بروز می کند می توان به بی اختیاری ادرار اشاره کرد.

 

واژینوپلاستی

 

درمان افتادگی واژن با واژینوپلاستی

روش های بسیاری برای درمان افتادگی واژن و تنگ کردن واژن وجود دارد که از این میان می توان به تمرینات عضلانی بر روی لگن و واژن و همچنین استفاده از برخی کرم های تنگ کننده واژن اشاره کرد. البته باید بگوییم که روش های ذکر شده نتیجه رضایت بخشی را به دنبال نداشته و در بیشتر موارد موقتی می باشد. همچنین مدت زمان رسیدن به نتیجه دلخواه با این روش ها به قدری طولانی است که از صبر و حوصله افراد خارج می باشد.

از همین رو بیشتر خانم ها به سراغ واژینوپلاستی می روند که نتیجه آن همیشگی بوده و بلافاصله بعد از عمل مشخص می شود.

این روش ممکن است با لیزر یا چاقوی جراحی، بی حسی یا بیهوشی انجام شود. برش های لازم در ناحیه هایی ایجاد می شود که دور از دید بوده و قابل مشاهده نباشند.

آیا می توان بعد از واژينوپلاستي و تنگ کردن واژن باردار شد؟

برخلاف باور عموم باید بگوییم که بارداری و زایمان طبیعی بعد از واژینوپلاستي مانعی ندارد. البته افراد باید به این نکته توجه کنند که زایمان طبیعی نتیجه این عمل جراحی را تحت تاثیر قرار داده و ممکن است مجدداً نیازمند انجام واژینوپلاستي باشند.

پاسخ

Call Now Buttonتماس با دکتر