Warning: get_current_user() has been disabled for security reasons in /home/drsarhad/public_html/wp-content/plugins/wp-letsencrypt-ssl/freemius/includes/class-fs-logger.php on line 89
مراقبت های بعد از لابیاپلاستی | لابیاپلاستی | جراح و متخصص زنان و زایمان | دکتر مریم سرحدی

مراقبت های بعد از لابیاپلاستی

مراقبت های بعد از لابیاپلاستی

برای اینکه بهترین نتایج از این جراحی زیبایی مربوط به خانم ها حاصل شده و عوارضی بعد از آن برای آن ها ایجاد نشود لازم است تا اقداماتی را تحت عنوان مراقبت های بعد از لابیاپلاستی رعایت نموده و انجام دهند. در ادامه به تعدادی از این اقدامات که بیشترین تاثیر در تسریع روند بهبودی افراد دارند اشاره نموده ایم.

مراقبت های بعد از لابیاپلاستیفعالیت بعد از لابیاپلاستی

توصیه دکتر مریم سرحدی ، جراح و متخصص زنان و زایمان در مشهد به افراد این است که در 24 ساعت ابتدایی بعد از عمل استراحت مطلق داشته باشند.

پس از گذشت این 24 ساعت و به مدت 2 روز بهتر است افراد استراحت نسبی داشته و سپس فعالیت های روزمره خود را از سر گیرند.

خانم ها می بایست به مدت 6 هفته از جا به جا کردن اجسام سنگین خودداری نموده و به هیچ عنوان ورزش های سنگین انجام ندهند، البته باید گفت که انجام ورزش های سبک همچون پیاده روی بعد از 1 هفته قابل انجام بوده و بلامانع است.

جلوگیری از عفونت بعد از لابیاپلاستی با شستشوی واژن

خانم ها باید به مدت 72 ساعت از رفتن به حمام خودداری کنند، بنابراین توصیه ما به آن ها این است که شب قبل از عمل حتماً استحمام کنند زیرا با این کار تا چند روز به حمام کردن احتیاجی نخواهند داشت.

بیماران برای پیشگیری از بروز عفونت در واژن می بایست هر روز ناحیه تناسلی خود را با آب و صابون شستشو داده و سپس آن را با سشوار خشک نمایند.

در رابطه با استفاده از لگن آب گرم و نشستن در آن باید بگوییم که به دلیل احتمال کشیده شدن بخیه ها با این کار، انجام آن به بیماران توصیه نمی شود.

ورزش کردن بعد از لابیاپلاستی

یکی از سوالات متداولی که خانم ها در رابطه با مراقبت های بعد از لابیاپلاستی می پرسند مربوط به ورزش کردن است.

خانم ها در روزهای ابتدایی با مقداری محدودیت حرکتی روبرو بوده و در این مدت نباید بدوند یا تند تند راه بروند بلکه باید به آرامی راه رفته و در هفته های اول حتماً پاهای شان به حالت بسته باشد؛ با این کار به بخیه ها فشاری وارد نشده و احتمال باز شدن آن ها تا حد زیادی کاهش خواهد یافت.

افراد باید به مدت 3 ماه از رفتن به سونا و به مدت 1 ماه از رفتن به استخر خودداری کنند.

رابطه جنسی بعد از لابیاپلاستی

یکی از سوالات شایع خانم ها در رابطه با لابیاپلاستی این است که کی مجاز به برقراری رابطه جنسی می باشند؟

در پاسخ باید بگوییم که زمان برقراری رابطه زناشویی به خوب شدن بخیه ها و ترمیم زخم ها بستگی داشته و از فردی به فرد دیگر متفاوت است. به طور کلی باید گفت که خانم ها حداقل به مدت 4 هفته باید از نزدیکی اجتناب نمایند.​

پاسخ

Call Now Buttonتماس با دکتر