Warning: get_current_user() has been disabled for security reasons in /home/drsarhad/public_html/wp-content/plugins/wp-letsencrypt-ssl/freemius/includes/class-fs-logger.php on line 89
مراقبت های بارداری | مراقبت های دوران بارداری | جراح و متخصص زنان و زایمان | دکتر مریم سرحدی

مراقبت های بارداری

مراقبت های بارداری

مراقبت های بارداری چیست؟ به نکات و مراقبت هایی که به منظور سلامت مادر و جنین پیش از بارداری شروع شده و تا زمان زایمان ادامه دارد، مراقبت های دوران بارداری گویند.

بنابراین چنانچه قصد باردار شدن داشته، احتمال باردار بودن را می دهید یا باردار هستید حتماً به پزشک متخصص زنان و زایمان مراجعه کنید.

 

مراقبت های بارداری

 

چرا نیاز به مراقبت های بارداری هست؟

رعایت مراقبت های دوران باراری که در اصطلاح به آن مراقبت های پره ناتال گفته می شود موجب سالم بودن مادر و فرزند و دور شدن خطرات احتمالی از آن ها خواهد شد.

نوزادان مادرانی که اقدام به دریافت مراقبت های پره ناتال نمی کنند بیشتر از نوزادانی که مادران آن ها مراقبت های بارداری را دریافت می نمایند در خطر کم وزنی در حین تولد قرار دارند.

هم چنین احتمال فوت و مرگ این نوزادان 5 برابر بیشتر از سایر نوزادان خواهد بود.

مراجعه منظم به متخصص زنان و زایمان موجب می شود که در صورت وجود مشکل در مادر یا نوزاد، این مشکلات بسیار سریع تر تشخیص داده شده و به این ترتیب روند درمان تسریع خواهد یافت.

چگونه می توان در دوران بارداری از خود مراقبت کرد؟

لازم است تا افراد پیش از بارداری در رابطه فاکتورهای خطری که می توانند بر روی نوزاد متولد نشده و خود آن ها تاثیر بگذارند را شناسایی کرده و در رابطه با این فاکتورها و همچنین و شرایط سلامت خود اطلاعات لازم را کسب کنند.

مصرف برخی داروها، عادات و مواد غذایی و برخی مشکلات زمینه ای در سلامت حتی قبل از بارداری می تواند بر روی جنین اثر سو بگذارد.

باید و نبایدهای دوران بارداری چیست؟

مهم ترین مسئله مراجعه به یک متخصص زنان و زایمان خوب و دریافت پره ناتال به طور منظم و به موقع است، با این کار در صورت وجود مشکل، پزشک عملکرد به موقع را داشته و به مادر و جنین کمک شایانی خواهد شد.

یکی از موارد بسیار مهم، دریافت مکمل و ویتامین ها به میزان لازم است. یکی از مهم ترین مکمل ها به خصوص در اوایل دوران بارداری، فولیک اسید است که باید مصرف آن را 3 ماه پیش از بارداری آغاز نمود.

لازم است تا قبل از قطع مصرف هر دارو یا شروع مصرف یک داروی جدید با پزشک خود صحبت کرده و از ایشان کسب تکلیف کنید. مصرف برخی داروها به خصوص داروهایی که مصرف آن ها بدون نسخه آزاد بوده و داروهای گیاهی، امکان ایجاد یکسری عوارض جبران ناپذیر را برای شما خواهد داشت.

حتماً اقدام به دریافت واکسن آنفولانزا نمایید.

به هیچ عنوان در معرض  اشعه ایکس قرار نگیرید.

پاسخ

Call Now Buttonتماس با دکتر